Vnímám, jak vše souvisí se vším, jak je důležité věci pojmenovat a dát jim své místo, nejen v rodině, ale v každé životní situaci.

S manželem Liborem

Někdy se říká, že se nezačneme hýbat, dokud dostatečně netrpíme. Já jsem se k práci na sobě a sebezkoumání dostala podobně. Prožívala jsem obtížný vztah sama k sobě, svým rodičům i lidem kolem. Trápily mě vlastní emoce, necítila jsem se dobře, nevěděla jsem kde je mé místo v životě, co mám studovat, dělat... Mých prvních 20 let života bylo zkrátka utrpení.

Konstelace se dotýkají mnoha úrovní

Od té doby se mnohé změnilo. Potkala jsem mnoho inspirujících lidí, některé z nich považuji za své učitele. Prošla jsem mnoha různými technikami, meditacemi, terapiemi, prací s tělem, dechem... A právě u konstelací jsem objevila, že spojují více přístupů. Můžeme se dotknout mnoha úrovní - tělesné, duševní, duchovní, komunikační, vztahové, emoční... můžeme konstelace použít jako terapii i nástroj sebezkoumání růstu. A proto jsem se rozhodla konstelacím věnovat do hloubky. Nyní je to již více než 20 let.

Postupně jsem objevovala, že mám talent zprostředkovat ostatním lidem vhled do jejich vnitřních témat či problémů, se kterými přicházejí. 

Nikdy mě nepřestane překvapovat, kolik toho máme všichni společného a zároveň kolik odstínů naše společná témata mají. Ráda opakovaně usedám do pomyslného vrtulníku spolu s klienty a prolétám nad labyrintem jejich příběhů směrem k vnitřní volnosti a tvořivosti, odkrývání dosud neviděného potenciálu.

Kromě průvodkyně konstelacemi a terapeutky jsem také manželkou, maminkou dvou dětí doma narozených, amatérskou švadlenkou a ševcovou:-)

Pořádání seminářů

Od roku 2003 jsem pořádala desítky seminářů, v Praze, Plzni, Brně, Ostravě, Zlíně...

V letech 2002 - 2008 jsem byla organizátorkou seminářů pro německou terapeutku Moa Doris Grevenstette, kde jsem nabyla nejvíce praktických zkušeností. V konstelační práci mě také inspiroval můj tréninkový učitel Bhagat nebo lektor a manažer Jan Bílý.

V roce 2015 jsem ukončila 3-letý psychoterapeutický výcvik u PhDr. Jiřiny Prekopové. Techniky obsažené v tomto komplexním přístupu úžasně obohacují a doplňují metodu konstelací.

Vzdělání

  • Tréninky s Moa Doris Grevenstette (pět ročních za sebou probíhajících tréninků)
  • Dvouletý trénink (rok 2004) v Institutu Rodinných konstelací (Bhagat J. Zeilhofer)
  • Jednoletý trénink u Michaela Barnetta (meditace, práce s energií)
  • VŠ studium Andragogiky na UP v Olomouci - zaměření personální management
  • Výcvik v technice Mediace (mimosoudní řešení konfliktů)
  • Jednoletý kurz pro duly (průvodkyně u porodu) u České asociace dul
  • 3-letý terapeutický výcvik v Terapii pevným objetím s PhDr. Jiřinou Prekopovou
  • Access Bars
  • Tréninik ve facilitaci Breathwork - dechové praxe (škola Breathing space)
  • a mnoho dalších jednotlivých seminářů a setkání.

Chcete najít řešení skrze rodinné konstelace?

Nebo se konstelace naučit?

Prožít úlevu a uvolnit se?
Bude mi ctí být průvodkyní na Vaší cestě.